Інформація

2020

Суб'єктам господарювання

 Суб'єктам господарювання    (незалежно від форми власності)

«Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків CОVІD-19


  На виконання Постанови КМУ від 11.03.2020 року  №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби CОVІD-19,   рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020 та постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Полтавської обласної державної адміністрації від 11.03.2020 щодо здійснення заходів щодо запобігання поширенню серед населення області захворювань, спричинених CОVІD-19 , керуючись ст.ст.7,22,30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ст.ст.8, 9,10,11,18,33,34 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Машівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області доводить до Вашого відома  рекомендації щодо проведення на підпорядкованих об'єктах профілактичних та протиепідемічних заходів.

1. Провести роз'яснювальну роботу з персоналом щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів серед працівників, а саме: частого миття рук, дотримання кашльового етикету, використання антисептиків для обробки рук, дотримання самоїзоляції та повідомлення свого сімейного лікаря у разі проявів захворювання.
 

2. Забезпечити суворий контроль за щоденним допуском до роботи працівників шляхом проведення ранкового опитування щодо стану здоров'я з документуванням зазначеної інформації (П.І.Б., стан здоров'я, підпис) та членів їх сімей, з якими вони безпосередньо проживають.


3. Рекомендувати запровадити температурний скринінг перед початком роботи. Проводити знезараження термометрів після кожного вимірювання шляхом протирання розчинами 70% етилового спирту (у разі використання термометрів багаторазового виксристання).


4. Негайно відстороняти від роботи працівників з будь-якими проявами респіраторних та інших захворювань. Попередити про необхідність самоізоляції у разі захворювання та звернення до сімейного лікаря. 


5. Забезпечити умови для дотримання працівниками та відвідувачами особистої гігієни в санітарних та побутових кімнатах, туалетах (встановити дозатори рідкого мила, антисептичних засобів, одноразових паперових рушників та ємностей для їх збору і утилізації).


6. Для гігієни та дезинфекції рук відвідувачів при вході до приміщення рекомендується встановити спеціальні установки, прилади з антисептиками.


7. Забезпечити на робочих місцях - соціальний розрив не менше 2 метрів один від одного.


8.Забезпечити працівників засобами індивідуального захисту (маски, респіратори, одноразові рукавички, тощо), облаштування робочих місць (встановлення захисних екранів для захисту працівників).
У разі використання  засобів індивідуального захисту – маски одноразового використання
замінювати кожні 2 години.

9. Забезпечити дотримання у приміщеннях максимально допустимої кількості одночасного перебування людей.

10. Забезпечити у всіх приміщеннях проведення вологого прибирання не рідше 3 разів на добу (підлога, санітарно-технічне обладнання, поручні, дверні ручки, інші контактні поверхні), в т. ч. в обідню перерву та у кінці робочого дня з застосуванням зареєстрованих в Україні дезінфікуючих засобів, а також раціонального режиму мікроклімату та провітрювання.


Забезпечити обов'язкову дезинфекцію контактних поверхонь (меблів, оргтехніки, інших) у всіх приміщеннях на протязі дня.

11. Облаштувати  окремі місця для знешкодження використаних персоналом засобів індивідуального захисту, в пластикові пакети, що закриваються; забезпечити знезараження (дезінфекцію) зібраних матеріалів перед знешкодженням протягом або в кінці зміни.

Використання дезінфікуючих засобів.

  При дезінфекції необхідно використовувати стандартні дезінфекційні засоби, зареєстровані відповідно до законодавства, та які мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію. Необхідно дотримуватись інструкції до кожного окремого дезінфекційного засобу, в тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (з дотриманням часу перебування на оброблюваній поверхні).
 Антисептики для обробки шкіри рук - спиртовмісні препарати (діючі речовини - ізопропіловий, етиловий спирт чи їх комбінації тощо (із концентрацією не менше 70%).

Препарати для дезінфекції поверхонь з мінімальним терміном експозиції (експозиція від 30 сек до 2 хв) - спиртовмісні препарати (діючі речовини - ізопропіловий, етиловий спирт чи їх комбінації тощо) для поверхонь, обладнання тощо - деззасоби на основі четвертинних амонієвих сполук чи хлорвмісні препарати (бажано таблетовані форми для забезпечення чіткого дозування.
 Під час дезінфекції використовуйте засоби індивідуального захисту (ЗІЗ): респіратори класу FFР2 або FFР3, захисні окуляри або захисний щиток для обличчя; одноразовий водостійкий халат з довгими рукавами; одноразові рукавички.  
Також важливо забезпечити вентиляцію приміщення, щоб захистити людей, які здійснюють дезінфекцію.

 
Начальник  Машівського
районного управління                                                       Алла Міщенко

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

 

З 01.03.2020  по 01.04.2020 року  в Машівському районі проводиться місячник боротьби з захворюванням на туберкульоз, присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом, який відзначається щороку 24 березня.

На Машівщині за 12 місяців 2019 року на туберкульоз захворіло 13 осіб. Більшість хворих мають розпад легеневої тканини, зареєстровано 3 випадки задавненого туберкульозу. Поширення туберкульозу набуло в районі характеру епідемії. За підсумками минулого року Машівський район  є лідером по захворюванню на туберкульоз в Полтавській області. Не кращою є ситуація і у 2020 році, адже за лише за січень та лютий виявлено 2 хворих на туберкульоз та 1 випадок рецидиву туберкульозу легень.

Туберкульоз — важке інфекційне захворювання з переважно повітряно-крапельним шляхом передачі та, в більшості випадків , враження органів дихання (переважно легень).
Збудником туберкульозу є кислотостійка паличка, що є надзвичайно стійкою в навколишньому середовищі.
Джерелом інфекції є хвора на туберкульоз людина, яка при кашлі разом із слиною та мокротою виділяє в навколишнє середовище збудник туберкульозу. Найбільший ризик захворіти на туберкульоз мають особи, які тривалий час контактують з хворим на туберкульоз. Тому надзвичайно важливо обстежити всіх, хто контактував з таким хворим .

Особливо сприйнятливими до захворювання на туберкульоз є діти. Високий ризик захворіти на туберкульоз мають особи з ослабленим імунітетом. Сприяє захворюванню на туберкульоз цукровий діабет, виразкова хвороба шлунку і 12-палої кишки, ВІЛ-інфекція, хронічні захворювання органів дихання. Досить часто на туберкульоз хворіють особи без постійного місця проживання, раніше засуджені особи, які перебувають в місцях позбавлення волі, особи, які зловживають алкоголем, біженці та мігранти, малозабезпечені. Розповсюджені та задавнені форми туберкульозу мають особи, які не проходили флюорографічне обстеження понад два роки.
Ознаками туберкульозу може бути кашель, який турбує понад 3 тижні, підвищення температури, втрата ваги, загальна слабкість, нічна пітливість. За наявності таких симптомів необхідно одразу звернутися до лікаря, який призначить необхідне лікування. Не витрачайте дорогоцінний час та не займайтеся самолікуванням! Не поодинокі випадки, коли хворі, навіть відчувши погіршення стану, не поспішають за допомогою до лікаря і нарешті звертаються через місяці після початку хвороби. В таких випадках виявляємо розповсюджений процес з розпадом легень та масивним бактеріовиділенням.
З метою раннього виявлення туберкульозу в нашій країні використовують флюорографічне обстеження. Всі особи починаючи з 15- річного віку підлягають щорічному безкоштовному флюорографічному обстеженню. Це дає змогу виявити туберкульоз на ранніх стадіях. На жаль, в нашому районі є прошарок населення, який роками не проходить флюорографічне обстеження, що може бути причиною розповсюджених форм туберкульозу.
Пам'ятаємо, що туберкульоз - виліковна хвороба. За умови своєчасного звернення до лікаря буде проведене своєчасне лікування і туберкульоз можна вилікувати. Запорукою ефективного лікування туберкульозу є щоденне вживання всіх призначених ліків. Неприпустимо хаотично, безсистемно вживати препарати або переривати лікування, бо це створює умови для розвитку лікарсько-стійких форм туберкульозу ,який нечутливий до звичайного лікування.
Щоб запобігти захворюванню на туберкульоз, необхідно вести здоровий спосіб життя, відмовитись від шкідливих звичок, регулярно займатись фізичними вправами. Харчування має  бути збалансованим, багате білками та вітамінами.

Лікар - фтизіатр С. Черевко

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Звернення за призначенням пенсії "в один дотик"

Повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування та звіту про стратегічну та екологічну оцінку містобудівної документації "Генеральний план та План зонування території села Сахнівщина Машівського району Полтавської області"

Звіт про стратегічну екологічну оцінку містобудівної документації "Генеральний план та План зонування території села Сахнівщина Машівського району Полтавської області"

Карти с. Сахнівщина

Генеральний план с.Сахнівщина Сахнівщинської сільської ради Машівського району Полтавської області  (пояснювальна записка, додатки)

План зонування території (зонінг) с.Сахнівщина Сахнівщинської сільської ради Машівського району Полтавської області (пояснювальна записка, додатки)

Заразний вузликовий дерматит ВРХ (ЗВД ВРХ)

УВАГА Проект флаєра ЗВД

Логін: *

Пароль: *